A MAGZAT MOZGÁSAINAK MEGJELENÉSE

Szerző: admin Közzétéve:

A MAGZAT MOZGÁSAINAK MEGJELENÉSE

Ebből a táblázatból is jól látható, hogy az alapozó terápiában használt mozgásmintáink milyen mélyről is erednek, hogy már a magzati szakaszban is megjelennek és aktivizálódnak. Nem véletlen ez, a terápiában a csecsemőkori mozgások jelenléte azért szükséges nagyon, mert a gyerekek fejlesztését ebben a korai szakaszban való visszanyúlásban kezdjük el korrigálni, esélyt adva az újraszerveződésnek, ami elengedhetetlen a további fejlődéshez. Az Alapozó Terápia, erre a korai mozgásminták gyakorlására fekteti a fő hangsúlyt, hogy a már újrahuzalozott idegrendszert felkészítse a fejlődésre. Magyarul le kell ásni a mélyre, és onnan jönni felfelé szép lassacskán!
A magzati szakaszban ami a terhesség 8. hetétől a születésig tart, nemcsak a mérete, súlya, különböző szervrendszere fejlődik ki a magzatnak, hanem a magzati aktivitás által igen változatos mozgásformákra is képes már.
15 hetes magzati korban a magzat minden mozgásra képes, amire egy újszülött. Aztán a 24.-32. hetes magzati korban, van egy nyugodtabb periódus, amiről azt gondolják, hogy a mozgást gátló idegi pályák fejlődését jelenti, hiszen ezeknek a gátló idegpályáknak a megjelenése, az agy magasabb területeinek az éréséhez kötődik. Így kell elképzelni a gyakorlatban is, hogy a fejlődést mindig átmeneti lassulás, csendesség követ, ami az idegrendszer érésének egyik jele lehet, mert ilyenkor következik a szerveződés és egy összetettebb idegpálya építés.
Ha elkezdődik egy Alapozó Terápiás folyamat, akkor ez az első és legfontosabb teendő a gyermekkel!
Kategóriák: Szakmai posztok